Pozew o rozwód – wzór bez orzekania o winie współmałżonka

O możliwych elementach pozwu o rozwód pisałem w kilku ostatnich wpisach. Wprawdzie pozostał mi jeszcze jeden do zredagowania ale wcześniej udało się przygotować wzór pozwu o rozwód (bez orzekania o winie współmałżonka).

Wzór pozwu rozwodowego można pobrać dowolną ilość razy i za darmo. Póki co wzór pozwu udostępniony został w niniejszym wpisie oraz na stronie głównej bloga – w kolumnie po lewej stronie.

Docelowo ma jednak powstać dodatkowa zakładka z wzorami pism, w tym możliwe, że wzór pozwu o rozwód z omówieniem.

Odnośnie samego wzoru pozwu o rozwód to został opracowany na podstawie pozwów rozwodowych, które wykorzystujemy w naszej praktyce.

Niemniej musisz wiedzieć, iż jest to tylko i aż wzór, bowiem z jednej strony dzięki niemu z większą swobodą samodzielnie sporządzisz pozew o rozwód, ale z drugiej strony w każdej osobnej sprawie powinieneś pozew odpowiednio zmodyfikować.

To znaczy, że w zależności od stopnia skomplikowania sprawy konieczne będzie zawarcie kolejnych żądań (np. w zakresie władzy rodzicielskiej, kontaktów, alimentów itp.). Możliwe że wówczas trzeba będzie zawrzeć dodatkowo inne wnioski dowodowe (np. w zakresie dowodu z zeznań świadków). Tak samo treść uzasadnienia może się różnić. Raz będzie bardziej, a raz mniej obszerna i oparta na innym stanie faktycznym i prawnym.

Aby pobrać wzór pozwu o rozwód wystarczy kliknij w poniższy tekst obok zdjęcia:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *